Серија А

Нова убедлива победа за Елмас и Наполи, пет од пет (ВИДЕО)

Наполи со убедливи 4-0 победи на гостувањето кај Сампдорија, Елиф Елмас одигра нешто повеќе од 20 минути, Лацио во 90. минута од пенал се спаси од пораз кај Торино. 

Пет од пет за Наполи на стартот од сезоната во Серија А, тимот предводен од Спалети останува единствениот со перфектен учинок.
 
Елмас во игра влезе во 68. минута, кога веќе беа поставени конечните 0-4.
 
Осимен постигна два гола, по еднаш погодија Руиз и Зиелински.
 
Лацио беше на прагот на пораз на гостувањето кај Торино кој дојде до водство од 1-0 со гол на Пјаца во 76. минута.
 
Во 90. минута беше досуден пенал за Лацио по фаул над Муричи, Имобиле беше прецизен за конечни 1-1.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе