Премиерлига

Нова победа за Лидс и Алиоски, Бамфорд во финишот донесе три бода против Шефилд (ВИДЕО)

Лидс има одличен старт на сезоната во Премиерлигата, две победи по првите три кола, денеска со 1-0 славеа на гостувањето кај Шефилд јунајтед, Алиоски ги одигра последните пет минути од мечот. 

Иако беше постигнат само еден гол, мечот меѓу Шефилд јунајтед и Лидс изобилуваше со шанси и на двете страни, но голманите беа одлични.
 
Лидс беше подобриот противник и на крајот заслужено дојде до победата со гол на Бамфорд во самиот финиш од мечот.
 
Македонскиот фудбалер, Езгјан Алиоски ги одигра последните пет минути од натпреварот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе