Серија А

Нова победа на Наполи, нови 90 минути за Елмас (ВИДЕО)

Наполи со гол на Мертенс во второто полувреме победи на гостувањето кај Каљари со 1-0, Елиф Елмас ги одигра сите 90 минути. 

Елмас полека но сигурно го освојува Џенаро Гатузо, македонскиот репрезентативец повторно беше стартер и остана до крај на теренот.
 
Елиф на овој меч играше во офанзивата, беше дел од напаѓачката тројка на Наполи. Беше динамичен, креираше проблеми во одбраната на Каљари, имаше неколку можности за гол но не ги искористи.
 
Победата ја донесе Мертенс со убав гол во 66. минута од натпреварот.
 

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе