Серија А

Нова победа на Наполи, нов гол на Елмас (ВИДЕО)

Втор меч по ред во кој Елмас е стрелец на гол, а Наполи доаѓа до победа, овој пат на менито беше Парма во меч од Серија А. 

По триумфот над Специја во Купот на Италија, денеска Наполи ја победи Парма со 2-0. И на овој меч како и на претходниот, Елиф Елмас беше стрелец на погодок.
 
Елмас доби шанса од првата минута и ја искористи. Тој постигна прекрасен гол во 32. минута за водство на Наполи од 1-0.
 
 
Македонскиот репрезентативец на теренот се задржа до 77. минута кога на негово место влезе Хисај.
 
Пет минути подоцна Политано постигна погодок и ги постави конечните 2-0.

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе

Во Македонија моментално има стотици активни стечајни постапки, некои од нив се водат повеќе од 10, па дури 20 години.

повеќе