Серија А

Нова победа на Наполи, нов гол на Елмас (ВИДЕО)

Втор меч по ред во кој Елмас е стрелец на гол, а Наполи доаѓа до победа, овој пат на менито беше Парма во меч од Серија А. 

По триумфот над Специја во Купот на Италија, денеска Наполи ја победи Парма со 2-0. И на овој меч како и на претходниот, Елиф Елмас беше стрелец на погодок.
 
Елмас доби шанса од првата минута и ја искористи. Тој постигна прекрасен гол во 32. минута за водство на Наполи од 1-0.
 
 
Македонскиот репрезентативец на теренот се задржа до 77. минута кога на негово место влезе Хисај.
 
Пет минути подоцна Политано постигна погодок и ги постави конечните 2-0.

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе