Серија А

Нова победа на Лестер за враќање на третото место во Премиерлигата (ВИДЕО)

Лестер со 2-1 победи на гостувањето кај Њукасл и се врати на третата позиција на табелата веднаш зад Ливерпул и Манчестер јунајтед. 

Мрежите мируваа се до 55. минута кога по асистенција од Варди, Медисон постигна гол за водство од 1-0.
 
Во 72. минута по една убава акција погоди Тилеманс за сигурно водство на гостите од 2-0.
 
На осум минути пред крајот Енди Керол три минути откако влезе даде гол и ја врати надежта кај Њукасл, но тимот на Стив Брус не успеа да избегне пораз.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе