НАПАЃАЧОТ НА ЛИВЕРПУЛ СО ТРИ ГОЛА ЗА 35 МИНУТИ

Нова мајсторија на Уругваецот: Суарез постигна ретко виден гол на мечот против Норич! (ВИДЕО)

Напаѓачот на премиерлигашот Ливерпул продолжува со фантастичните игри во новата сезона, а негова последна „жртва“ е екипата на Норич на која успеа да ѝ даде два гола за само половина час игра. Првиот погодок беше маестрален, вистински ремек-дело со оглед на тоа што го совлада противничкиот голман со прекрасен лоб-удар од повеќе од 30 метри.

Суарез и по оваа мајсторија продолжи да биде напаст за голот на Норич, па успеа да постигне уште два погодока комплетирајќи хет-трик за само 35 минути игра.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе