Премиерлига

Нов тренер, иста слика, Манчестер јунајтед со пораз ја почна новата сезона (ВИДЕО)

Големо разочарување за фановите на Манчестер јунајтед на стартот од новата сезона, црвените ѓаволи загубија на свој терен од Брајтон со 2-1. 

Ерик тен Хаг имаше неславно деби на клупата на Манчестер јунајтед во Премиерлигата, новиот стратег првпат се соочи со официјален предизвик во англискиот фудбал и виде дека ќе има многу работа.
 
Тој одлучи мечот да не го почне со Кристијано Роналдо, Португалецот беше на клупата за резерви.
 
Манчестер јунајтед имаше катастрофално прво полувреме во кое Брајтон со два гола на Грос обезбеди предност од 2-0.
 
Конечно во 53. минута Кристијано Роналдо влезе во игра и ја живна играта на Манчестер јунајтед, се зголеми притисокот кон голот на Брајтон, а тоа резултираше со автогол на Мекалистер за 1-2.
 
До крајот на мечот Манчестер јунајтед со сите сили се обидуваше да избегне пораз но не успеа, Брајтон си оди со три бода од Олд Трафорд.
 
Во вториот натпревар од 15 часот, Лестер и Брентфорд одиграа нерешено 2-2. Домаќините водеа со 2-0 со голови на Кастањ и Дујзбери-Хол, гостите израмнија со погодоци на Тони и Дасилва.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе