Серија А

Нов пораз за Пандев и Џенова, Жервињо донесе три бода за Парма (ВИДЕО)

Со два гола на Жервињо, Парма победи со 2-1 на гостувањето кај Џенова, Горан Пандев ги одигра последните 20 минути од натпреварот. 

Џенова одново ќе има тешка сезона, по девет кола се наоѓа на претпоследното место на табелата со само пет освоени бода. Денеска во дербито на дното беа послаби од Парма со 2-1.
 
Џервињо погоди на почетокот од првиот и вториот дел и донесе водство од 2-0 за Парма, Шомуродов во 50. минута реализираше за 2-1.
 
Џенова имаше доволно време да избегне пороаз, Пандев во игра влезе во 69. минута, но ниту тој не успеа да ги спаси.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе