Примера

Нов кикс на Барса, само бод од гостувањето кај Осасуна (ВИДЕО)

„Каталонците" стигнаа само до бод на жешкото гостување во Памплона, Пике направи пенал на десет минути до крајот со кој домаќините се изборија за 2-2.

Нок кикс на Барса, избраниците на Валверде само со бод се враќаат од гостувањето во Памплона.

Домаќините одлично го отворија мечот и поведоа веќе во 6. минута. Торес со прекрасен волеј биеше неодбранливо за 1-0.

Барселона се врати во игра на стартот од вториот дел кога нововлезениот Ансу Фати прекрасно со глава биеше за 1-1 и стана најмладиот стрелец во историјата на „каталонците“. Десетина минути подоцна дојде до комплетен пресврт. Уште еден играч кој доби шанса од клупата, Артур прецизно биеше за 1-2.

Сепак, на десет минути до крајот, Пике направи пенал а Торес од белата точка израмни на 2-2.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе