Премиерлига

Нов хет-трик на Роналдо за победа на Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо уште еднаш ја презентираше својата големина, овојпат му даде три голови на Норич за победа на Манчесер јунајтед од 3-2, Арсенал повторно киксна, загуби со 1-0 кај Саутемптон. 

По хет-трикот против Тотнем, Роналдо му даде три гола и на Норич кој вредеше нови три бода за Манчестер јунајтед.
 
Роналдо својот идеален ден го најави уште во седмата минута кога погоди по асистенција на Еланга, а во 32. минута зголеми на 2-0.
 
Пред крајот на првиот дел Норич намали со гол на Доуел, а по седум игра во вториот дел Пуки изедначи на 2-2.
 
Сепак Роналдо со супер гол од слободен удар во 76. минута го комплетираше својот хет-трик за победа на Манчестер јунајтед од 3-2.
 
Арсенал не го искористи киксот на Тотнем, загуби на гостувањето кај Саутемптон со 1-0. Голот беше дело на Беднарек во 44. минута.
 
Брентфорд со 2-1 победи на гостувањето кај Ватфорд.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе