Македонецот игра во голема форма

Нов гол на Миовски во шкотската лига (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски го постигна третиот свој гол во шкотското првенство, вкупно четврти официјален за Абердин оваа сезона. 

Мадервел водеше со 1-0 на гостувањето кај Абердин, но Миовски погоди со глава пред крајот на првото полувреме и на одморот се отиде со нерешени 1-1. На крајот Мадервел победи со 3-2.

За Миовски ова беше трет гол во најдобрата шкотска лига, а постигна еден погодок и во Лига Купот.
 

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе