Македонецот игра во голема форма

Нов гол на Миовски во шкотската лига (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски го постигна третиот свој гол во шкотското првенство, вкупно четврти официјален за Абердин оваа сезона. 

Мадервел водеше со 1-0 на гостувањето кај Абердин, но Миовски погоди со глава пред крајот на првото полувреме и на одморот се отиде со нерешени 1-1. На крајот Мадервел победи со 3-2.

За Миовски ова беше трет гол во најдобрата шкотска лига, а постигна еден погодок и во Лига Купот.
 

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе