Македонскиот фудбалер влегува во серија

Нов гол на Алиоски за Лидс, овој пат го „тресна“ Хал (ВИДЕО)

Во минатото коло Алиоски му даде гол на Хадерсфилд, а овој пат од неговата нога настрада Хал. 

Лидс со 2-0 го победи Хал и освои три нови значајни бодови за пласман во Премиерлигата. Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски беше стрелец на вториот гол.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе