ГФК Осогово

Нов блесок на кочанскиот клуб, Осогово им прави фото сесија на играчите како да се во Премиерлигата (ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб од Кочани, Осогово им овозможи на своите фудбалери за миг да почувствуваат дека играат за голем европски клуб откако им направи фото сесија нетипична за овие простори. 

Кога се работи за промоцијата на социјални мрежи Осогово веќе подолго време е пример кој треба да го следат и останатите наши клубови.
 
Фудбалерите на Осогово денеска позираа, клубот им направи фото сесија како да се големи фудбалски ѕвезди.
 
Клубот на својот инстаграм профил објави видео од сесијата и напиша: „Кога втора лига си ја негуваме како Премиерлига“.

 
 
 
View this post on Instagram

Кога втора лига си ја негуваме како Премиер лига#TodayBackstage #AvantiOsogovo

A post shared by GFK Osogovo (@gfkosogovo) onJul 30, 2020 at 9:28am PDT

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе