ФОТОГАЛЕРИЈА

Ноќ за паметење, Комити и Вардар славеа на „Градски“ (ФОТО+ВИДЕО)

Вардар одигра пријателски натпревар против Железничар и победи со 2-0, мечот траеше 87 минути, тоа е годината кога е формирана навивачката група Комити, а тие направија вистински спектакл по повод 35 години од нивното постоење. 

Фото: Роберт Атанасовски
 
Поранешниот голем ривал на црвено-црните, Железничар од Сараево, денеска беше гостин во Скопје по повод прославата на Комити и Вардар.
 
Комити славеа 35 години од своето формирање, а Вардар 75 години.
 
Западот гореше, мечот почна со огномет, а потоа Комитите славеа во свој стил, со многу факели, песни, кореографии...
 
Вардар го доби мечот со 2-0, головите ги дадоа Филип Јаневски и Ерен Парталко. По еден погодок во двете полувремиња.
 

Легенда под Главна слика

Фото: Роберт Атанасовски

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе