ФИФА „Д Бест“ награди

Нојер избран за најдобар голман но за него немаше место во идеалниот тим

Мануел Нојер е избран за најдобар голман, но интересно, за Германецот немаше место во идеалниот тим каде на голот се најде Алисон Бекер од Ливерпул

На церемонијата за наградите „Д Бест“, ФИФА го одреди најдобриот голман и идеалниот тим за 2020 година.

Мануел Нојер од Баерн Минхен беше избран за најдобар голман, но интересно, за Германецот немаше место во идеалниот тим. Кога се во прашање најдобрите 11, на голот се најде Алисон Бекер од Ливерпул.

Идеален тим на ФИФА:

Голман: Алисон

Одбрана: Александер Арнолд, Ван Дајк, Рамос и Дејвис

Среден ред: Кимих, Де Брујне и Алкантара

Напад: Меси, Роналдо и Левандовски

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе