Премиерлига

Њукасл уште чека на првата победа, и Норич си замина непоразен од Сент Џејмс Парк (ВИДЕО)

Во дербито на дното Њукасл и Норич одиграа нерешено 1-1, домаќините речиси цел натпревар одиграа со фудбалер помалку. 

И по 14 одиграни кола Њукасл уште нема победа оваа сезона во Премиерлигата. Денеска на Сент Џејмс Парк пристигна Норич кој исто така се бори за опастанок, но и тие си заминаа непоразни.
 
Можеби ќе беше поинаку доколку Кларк уште во 9. минута не добиеше директен црвен картон откако направи фаул како последен играч во одбраната.
 
Њукасл остана со фудбалер помалку но и покрај тоа создаваше шанси и се бореше за победа. Во 61. минута Вилсон од пенал донесе водство на домаќините.
 
Но, за нивна жал на десетина минути пред крајот Пуки со волеј погоди за конечни 1-1.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе