Познат е наследникот на Бенитез

Њукасл се одлучи за Стив Брус

Њукасл конечно го пронајде наследникот на Рафа Бенитез, потпишаа тригодишен договор со Стив Брус. 

Њукасл доби нов тренер, Стив Брус треба да го води тимот во наредните три години.
 
„Среќен сум и горд што сум назначен за тренер на Њукасл. Ова е клуб од моето детство, клуб на мојот татко, па ова е многу посебен момент за мене и за мојата фамилија“, изјави Стив Брус.
 
„Имаме огромен предизвик пред нас, но јас и мојот стручен штаб сме подготвени“.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе