Новите сопственици подготвуваат „бомба“ на трансфер пазарот

Њукасл ќе плати рекордни 100 милиони за прво засилување во јануари?!

Според пишувањата на Дејли Мејл, новите сопственици на Њукасл сакаат да го донесат Исмаила Сар од Вотфорд како прво големо засилување во јануари, „стршлените" нема лесно да го продадат фудбалерот и ќе бараат 100 милиони фунти.

Њукасл се поврзува со голем број на имиња откако клубот премина во рацете на конзорциум предводен од Саудиска Арабија.

Според денешното издание на Дејли Мејл, Исмаила Сар од Њукасл е идентификуван како првото големо засилување во јануари. Весникот додава дека Вотворд нема лесно да се откаже од офанзивниот фудбалер, „стрлшлените“ веруваат дека играчот има потенцијал да го достигне нивото на Џек Грилиш па бараат слична сума, односно рекордни 100 милиони фунти.

Исмаила Сар се пресели во Вотфорд во 2019 за сума од околу 40 милиони фунти, и веќе е на радарот на неколку екипи од Премиерлигата, мерак му има фрлено и Јирген Клоп.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе