Пристигнува нов напаѓач на Сент Џејмс Парк

Њукасл ја покажува финансиската моќ и прави рекорден трансфер, договорен е Исак

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека Александер Исак го напушта Реал Сосиедад и се сели во Њукасл во трансфер вреден 70 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Њукасл ја покажува финансиската моќ и договори богат трансфер на Алексанер Исак од Реал Сосиедад.

Швеѓанецот често е мета на големите клубови ширум Европа, но секогаш проблем беа висиките барања на клубот од Сан Себастијан.

Сепак, Реал Сосиедад не можел да каже НЕ кога Њукасл на маса ставил 70 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси, плус додатни 10% од идна продажба.

Со вакви бројки, Александер Исак ќе стане рекордно засилување на Њукасл и рекордна продажба на Реал Сосиедад.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе