Заврши состанокот со агентите на Аргентинецот

Ниту трансфер во Барса, ниту во Реал: Лаутаро останува во Интер

Заврши состанокот помеѓу директорите на Интер и агентите на Лаутаро Мартинез, на излегување од канцелариите, Бето Јаке изјави дека фудбалерот останува на „Џузепе Меаца".

Лаутаро Мартинез останува во Интер, ова го изјави неговиот агент по средбата со раководството на „нероаѕурите“.

Изминатиов викенд, агентите на Лаутаро Мартинез беа во Барселона, а според Спортмедиасет, на пат кон Милано застанале и во Мадрид на средба со Реал на која наводно паднал договор.

Се најавуваше дека на состанокот со Интер ќе бидат презентирани понудите од двата гиганти од Шпанија и ќе се разговара за трансфер, но играчот нема да го напушти Милано.

На излегување од канцелариите, Бето Јаке разговараше со медиумите и порача: „Нема ништо со Барса и Реал. Лаутаро останува“.

Според добро упатениот Ди Марцио, по завршувањето на преодниот рок, Интер и агентите одново ќе седнат на маса да разговараат за нов договор на Аргентинецот и поголема плата.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе