ПСЖ нов фаворит за потпист на дефанзивецот

Ниту Реал може да му даде 20 милиони по сезона на Алаба

Според пишувањата на Кикер, Реал Мадрид не може да си ги дозволи барањата на Давид Алаба од 20 милиони евра годишна плата, плус бонус од 20 милиони евра за потпис на договорот, „кралевите" веруваат дека дефанзивецот ќе заврши во ПСЖ.

Баерн Минхен ги прекина преговорите со Давид Алаба за нов договор откако дефанзивецот побара голема плата за да остане верен. 

Се шпекулираше дека Реал Мадрид може да биде следната дестинација на фудбалерот од Австрија, но според пишувањата на Кикер, ниту „кралевите не можат да платат колку што бара играчот. 

Наводно станува збор за годишна плата од 20 милиони евра, како и бонус од 20 милиони евра за потпис на договорот, пари кои ќе ги поделат неговиот адвокат Пини Захави и неговиот татко. 

Во таборот на Реал Мадрид исто така веруваат дека Давид Алаба ќе заврши во ПСЖ, и „светците“ се посочуваат како фаворит за неговиот потпис.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе