Македонецот ќе почека на деби погодок за Наполи

Ништо од голот на Елмас, Серија А го пиша како автогол

Елиф Елмас се израдува на гол во 94. минута но по мечот Серија А одлучи дека станува збор за автогол. 

Наполи го победи Сасуоло со гол во 94. минута. Во прв момент се чинеше дека стрелец на погодокот е нашиот Елиф Елмас.
 
Но по крајот на мечот во официјалниот записник стоеше дека погодокот го постигнал играчот на Сасуоло, Педро Обианг. Тој ја удрил топката со нога, а не Елмас со глава.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе