Лига на шампиони

Николов даде гол во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов даде гол за Шериф Тираспол во Лигата на шампионите на гостувањето кај Шахтар. 

Бобан Николов во игра влезе на почетокот од второто полувреме. Течеше 93. минута од мечот, Шахтар имаше предност од 1-0. Тогаш една топка дојде до Македонецот, тој ја смести во мрежата на домаќини и израмни на 1-1.
 
Шериф заврши на третото место во групата и ќе продолжи во Лига Европа.
 

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе