Македонскиот фудбалер има нов клуб во Унгарија

Никола Серафимов потпиша за МОЛ Фехервар

Македонскиот дефанзивец, Никола Серафимов направи трансфер од Залаегерсег во МОЛ Фехервар за кој потпиша до 2025 година. 

По одличната сезона во дресот на Залаегерсег, Никола Серафимов си обезбеди трансфер во МОЛ Фехервар со кој потпиша тригодишен договор.
 
Серафимов ќе го носи дресот со број 31.
 
„Откако играм во Унгарија, забележав дека Фехервар е еден од најголемите и најдобри клубови, знам дека има одлична атмосфера на домашните натпревари и не размислував многу кога дојде понудата. Сакам да се докажам тука и да му помогнам на тимот да ги оствари целите, овој клуб секогаш има високи амбиции“, изјави Серафимов.
 

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе