ФК Вардар

Никола Илиевски - Џиџи е префрлен во болница поради компликации од ковид-19!

Тренерот на ФК Вардар, Никола Илиевскки - Џиџи е хоспитализиран поради компликации со коронавирус, соопшти навивачката група „Комити“. 

Искусниот стратег поради позитивен тест на ковид-19 го пропушти натпреварот против Шкендија, а последната вест е дека неговата состојба е влошена поради што е префрлен на клиника.
 
„Во моментов поради компликации со корона вирусот, шефот на стручниот штаб на ФК Вардар е префрлен на клиника.
Му посакуваме добро здравје и што поскоро да се врати покрај тимот, и на Вардар да му го пренесе својот борбен дух. Ќе ни треба во натамошната борба за опстанок.
Издржи Џиџи !“, стои во соопштението на „Комити“

Во моментов поради компликации со корона вирусот, шефот на стручниот штаб на ФК Вардар е префрлен на клиника. Му...

Posted by Komiti Skopje on Monday, 22 March 2021

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе