Реакцијата на македонскиот фудбалер е хит во Англија

Никогаш не го бакнувај Џани Алиоски! (ВИДЕО)

На мечот меѓу Лидс и Шефилд Венздеј се случи еден интересен момент во кој во главна улога беше македонскиот соиграч, Езгјан Алиоски.

Еден од соиграчите го бакна нашиот Алиоски, тоа нему очигледно не му се допадна, па следуваше нервозна реакција.
 
Овој потег на Алиоски брзо стана хит на социјалните мрежи во Англија.
 
 
 
 
View this post on Instagram

Note to self: never kiss Ezgjan Alioski. #leeds #leedsunited #lufc #football #soccer #goal

A post shared by BenchWarmers (@bewarmers) onApr 13, 2019 at 10:26am PDT

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе

Додека Бугарите се убедуваат себеси и нас дека Гоце Делчев бил Бугарин, да се потсетиме на некои од Гоцевите искажувања, кои ја одразуваат неговата големина и неговото визионерство.

повеќе