Иако најави дека за три дена ќе каже

Нигез несвесно преку социјалните мрежи откри каде ќе ја продолжи кариерата (ФОТО)

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Саул Нигез си заминува од Шпанија, веројатно следниот негов клуб ќе биде Манчестер јунајтед.

Нигез синоќа преку инстаграм стори најави дека за три дена ќе го открие неговиот нов клуб.

Но според некои негови потези на социјалните мрежи, тоа ќе биде Манчестер јунајтед.

Нигез на инстаграм го заследи официјалниот профил на Манчестер јунајтед, профилот на фондацијата на клубот, потоа играчи од клубот како што се Бруно Фернандеш, Пол Погба, Де Геа, Мата, Рашфорд...

Неговата вкава активност на инстаграм наговестува дека Манчестер јунајтед ќе биде неговиот нов клуб.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе