Македонскиот фудбалер заминува од Трабзонспор

Ница се вклучува во трката по Барди

Трабзонспор прави напор да го продаде Енис Барди во овој преоден рок, информациите велат дека има неколку заинтересирани клубови, последно име кое се споменува е Ница. 

Трабзон летоска од Леванте го купи Барди, но клубот не е задоволен од македонскиот фудбалер, па сака да го продаде во јануари.
 
Се шпекулираше дека има интерес од Торино, Бетис и Мајорка, а сега се пишува дека интерес за нашиот репрезентативец има и од Ница.
 
Останува уште една недела до крајот на преодниот рок, па во наредните денови ќе се знае иднината на Барди.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе