ПРИМЕРА

Ни рекорд ни бодови, нов шок за Реал, Санабрија во 94. минута го замолкна Бернабеу (ВИДЕО)

Голем шок за Реал Мадрид во дуелот со Бетис, гостите со гол длабоко во судиското надополнување славеа со 0-1 на Сантијаго Бернабеу

„Кралевите“ го изедначија рекордот на Сантош и Пеле и постигнаа гол на 73 натпревари во низа, а вечерва против Бетис требаше да испишат нова историја.

Но наместо тоа, Реал Мадрид доживеа ново разочарување пред своите фанови, Бетис со гол во судиското надополнување триумфираше на Сантијаго Бернабеу.

Домаќините постојано напаѓаа, но гостите со трпелива игра одолеваа на притисокот.

Роналдо и Бејл пропуштија добри шанси, па во финишот на средбата Зидан реши да се коцка и фрли се на една карта. Тоа на крајот скапо го чинеше шампионот, гостите ја искористија проретчената одбрана на Реал, и Санабрија во 94. минута го шокираше фаворитот.

Па „Кралевите“ не само што остана без рекорд, туку останаа и без бодови и сега на табелата имаат -7 во однос на лидерот Барса.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе