Емерсон открива

Ни пиша, ве сакам момци и веднаш потоа се појави 'Азар ја напушти групата': откриено како Белгиецот се збогувал со Челси

Еден Азар немал долго збогување со своите соиграчи од Челси, им се заблагодарил, им кажал дека ги сака и ја напуштил заедничката група на „ВатсАп“.

Еден Азар е нов фудбалер на Реал Мадрид откако за договор вреден околу 150 милиони фунти го напушти Челси.
 
Емерсон Палмиери открива како Азар се збогувал со своите веќе поранешни соиграчи.
 
„Во „ВатсАп“ групата, пследното нешто беше збогувањето на Азар. Тој се збогува со нас и отогаш не знаеме ништо друго. Беше чудно“, вели Емерсон.
 
„Тој прати „ви благодарам, ве сакам момци“ и потоа се покажа „Еден Азар ја напушти групата“. Си раков, еј навистина замина“.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе