Серија А

Неверојатно промашување на Муриел поради кое Аталанта не ја победи Рома (ВИДЕО)

Мечот меѓу Рома и Аталанта заврши 1-1, а Муриел имаше промашување какво што ретко се гледа, посебно од стрелец каков што е тој. 

Аталанта имаше водство од 26. минута со гол на Малиновски и создаваше шанса со кои можеше да ја зголеми предноста.
 
Муриел во игра влезе во 59. минута и брзо потоа му се укажа идеална шанса, но тој наместо лесно да ја смести топката во мрежата, тој го промаши голот.
 
 
Во 69. минута Госенс заработи втор жолт картон, па Рома со сите сили нападна кон израмнување. 
 
Кристанте во 75. минута постигна убав гол за 1-1, што беше и конечен резултат.
 
До крајот Рома можеше да дојде и до целиот плен, но не ги искористи шансите.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе