Инцидент меѓу фудбалерите на Тотнем

Неверојатна сцена: Сон и Лорис ќе се степаа, соиграчите ги разделуваа (ВИДЕО)

Инцидент меѓу играчи на Тотнем се случи по крајот на полувремето во кој главната улога ја имаа голманот Хуго Лорис и Сон. 

Откако судијата свирна крај на првото полувреме, Лорис се стрча кон Сон и почна да му вика нешто, имаше обид и за физичка пресметка меѓу двајцата, но соиграчите ги разделија. Беше тензично и на патот до тунелот. Мурињо ќе има повеќе од вообичаена работа на полувремето за да ги смири страстите меѓу своите фудбалери.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе