Премиерлига

Неверојатна грешка на ВАР во Премиеирлигата, мереа офсајд на погрешен фудбалер! (ВИДЕО)

Англиските судии често имаат проблеми со технологијата, крупните ВАР грешки се прават најчесто таму, таква е и оваа, која е неверојатна. 

Среќа што не влијаеше на резултатот, ВБА го победи Саутемптон со 3-0, а ВАР им поништи чист гол.
 
Диање со глава постигна погодок, а помошникот судија го крена знаменцето за офсајд по што следуваше прегледување со ВАР.
 
А таму наместо да повлечат линија на стрелецот Диање, тие го таргетираа Бартли кој немаше никаков контакт со топката, ниту влијание за погодокот.
 
При повлекувањето на линиите, јасно се гледа дека ногата на играчот на Саутемптон беше поблиску до голот отколку Диање, ова беше голема грешка на ВАР.
 

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе