Куп на Македонија

Неверојатен резултат во Купот на Македонија, Брегалница му даде 22 гола на Ново Црнилиште

Во првото коло од Купот на Македонија Брегалница Штип со неверојатен резултат го совлада тимот на Ново Црнилиште 22-0!

Брегалница до врв ја наполни мрежата на нисколигашот Ново Црнилиште и оствари резултат кој ретко се гледа.
 
На полувремето беше 6-0, а во вторите 45 минути паднаа уште неверојатни 16 голови.
 
Останатите натпревари од Купот на Македонија се играат во среда.
 
Брегалница Штип се очекува да биде еден од главните фаворити на истокот за враќање во првата лига.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе