Серија А

Несторовски првпат по тешката повреда заигра на еден натпревар (ВИДЕО)

Емполи со 3-1 го победи Удинезе, но овој меч за нас е важен затоа што Илија Несторовски конечно одигра неколку минути по тешката повреда која ја заработи минатата сезона. 

Несторовски му се врати на фудбалот по долгата пауза поради повредата која беше и причина што го пропушти Европското првенство.
 
Македонскиот напаѓач во игра влезе во 79. минута кога Емполи водеше против Удинезе со 3-1, тоа беше и конечниот резултат на мечот. Во своите нешто повеќе од десет минути кои ги помина на теренот, Несторовски заработи жолт картон.
 
Удинезе поведе на овој меч со гол на Делофеу во првото полувреме, но во вториот дел Емполи со голови на Стојановиќ, Бајрами и Пинамонти дојде до комплетен пресврт и победа.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе