Македонецот потсети на најдобрата форма

Несторовски откако беше избран во тимот на колото: Простете за отсуството (ФОТО)

Македонскиот напаѓач, Илија Несторовски даде два гола на последниот меч за Палермо и потсети на неговата најдобра форма која му недостасуваше оваа сезона. 

Палермо води голема битка за враќање во Серија А, на тимот му е потребен Несторовски како никогаш досега. Во изминатиот викенд тој одигра фантастичен меч против Карпи постигнувајќи два гола и една асистенција.
 
Несторовски се најде во тимот на колото во Серија Б, а на социјалните мрежи им се извини на фановите за неговото „отсуство“, односно за послабата форма во изминатиот период.
 

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе