Серија Б

Несторовски изнуди и реализираше пенал но тоа не беше доволно за Палермо (ВИДЕО)

„Сицилијанците“ го забележаа вториот пораз во низа откако Фоџа со пресврт славеше со 1-2 на Ренцо Барбера, Илија Несторовски изнуди и реализираше пенал, но тоа беше залудно

Палермо пропушти шанса да се изедначи на врвот на табелата со Емполи и Фросиноне откако вечерва загуби пред своите фанови во пресметката со Фоџа.

По едно мирно прво полувреме, вторите 45 минути беа прилично возбудливи. Најпрво Илија Несторовски сам изнуди пенал и беспрекорно ја изведе најстрогата казна за 1-0.

Но само неколку минути подоцна Коронадо стартуваше опасно и доби директен црвен картон.

Гостите веднаш ја искористија бројчаната предност, Дуамел донесе 1-1 во 78. минута, а Крагл со „проектил“ во 84. минута ги потопи „Сицилијанците“ и донесе победа за гостите.

Родовото прашање е клучен двигател за резултатите на здравството.

Постојат повеќе административни и технички решенија против плагијаризам што се применуваат од издавачите и универзитетските менаџменти, а понекогаш и државните власти, како што е случајот во Македонија.

И не само тоа, туку квалитет на слободата. „Слободата нема никаква вредност ако во себе не ја вклучува слободата на грешките" - Махатма Ганди.