Серија Б

Несторовски изнуди и реализираше пенал но тоа не беше доволно за Палермо (ВИДЕО)

„Сицилијанците“ го забележаа вториот пораз во низа откако Фоџа со пресврт славеше со 1-2 на Ренцо Барбера, Илија Несторовски изнуди и реализираше пенал, но тоа беше залудно

Палермо пропушти шанса да се изедначи на врвот на табелата со Емполи и Фросиноне откако вечерва загуби пред своите фанови во пресметката со Фоџа.

По едно мирно прво полувреме, вторите 45 минути беа прилично возбудливи. Најпрво Илија Несторовски сам изнуди пенал и беспрекорно ја изведе најстрогата казна за 1-0.

Но само неколку минути подоцна Коронадо стартуваше опасно и доби директен црвен картон.

Гостите веднаш ја искористија бројчаната предност, Дуамел донесе 1-1 во 78. минута, а Крагл со „проектил“ во 84. минута ги потопи „Сицилијанците“ и донесе победа за гостите.

Следејќи ги слепо своите геостратешки планови, можно е американските геостратези и во Македонија да направија уште една грешка, во низата грешки во последните две декади.

Подгорица во 2019 година ќе добие споменик на Јосип Броз Тито.

Mоменталната правна поставеност на урбанистичкото планирање не обезбедува соодветна судска заштита на граѓаните.