Серија А

Несторовски даде гол против Салернитана, прв оваа сезона (ВИДЕО)

Илија Несторовски доби шанса од првата минута против Салернитана и не му требаше многу за да ги покаже голгетерските способности. 

Несторовски во последното коло од Серија А го даде својот прв гол оваа сезона за Удинезе. Во 34. минута постигна гол со глава за водство на својот тим од 2-0.
 

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе