Нашиот напаѓач најефикасен во својот тим

Несторовски даде четири гола на првиот пријателски меч за Палермо

Палермо и оваа година пријателските натпревари ги почна против нисколигаш кој го растури со 20:0, најмногу голови постигна Илија Несторовски.

Првиот контролен натпревар на Палермо беше против нисколигашот Сапада. Сицилијанците немаа милост и 20 пати ја тресеа мрежата на овој тим.

Илија Несторовски беше прв стрелец со четири гола, Александар Трајковски погоди еднаш.

Се уште е нејасно дали Несторовски ќе продолжи во Палермо или ќе натпревари трансфер.

А нејасно е и дали Палермо ќе игра во Серија Б или ќе се врати во првата лига по административен пат ако на Парма и бидат одземени бодови поради местење.

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе