ИНТЕРЕСНА СИТУАЦИЈА НА БЕРНАБЕУ

Нервозата и немоќта си го направија своето, Реал со 12 играчи на терен против Бетис! (ФОТО)

„Кралевите" исфрустрирани од случувањата и немоќта да го скршат отпорот на противникот, во еден момент се подзаборавија и на теренот имаа 12 играч, па судијата беше приморан привремено да го сопре натпреварот

Реал Мадрид вчера доживеа нов шок пред своите фанови, Бетис со гол во 94. минута го замолкна Сантијаго Бернабеу.

Шампионот на Шпанија требаше да испише историја откако во претходното коло го изедначи достигнувањето на Сантош и Пеле, но на крајот остана и без рекорд и без бодови.

„Кралевите“ имаа голем број на шанси но никако не успеваа да го скршат отпорот на противникот.

Очигледно нервозата и немоќта си го нправи своето, па Реал Мадрид во финишот од средбата во еден момент имаше 12 играчи на терен.

По повредата на Марсело, Зинедин Зидан реши да направи двојна измена. И додека левиот бек го напушташе теренот, во игра влезе Лукас Вазкез. Во исто време на теренот истрча и Борха Мајорал со оглед на тоа дека на таблата за замени стоеа броевите 12 и 21.

Со оглед на тоа дека не излезе уште еден играч, судијата ја запре играта, почна да бори колку играчи Реал има на терен, и му кажа на Зинедин Зидан дека мора да извади уште еден фудбалер, а изборот падна на Лука Модриќ.

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе