Јувентус

Необична презентација: Ремзи самиот се претстави како ново засилување на Јувентус (ФОТО)

Арон Ремзи и официјално е нов фудбалер на Јувентус откако со крајот на вчерашниот ден му истече договорот со Арсенал.

Јувентус уште во февруари потврди дека е постигнат договор со Ремзи за четиригодишна соработка.
 
Но, договорот на Ремзи со Арсенал траеше до вчера, од денес тој и официјално е на платен список во Јувентус.
 
Интересно, Ремзи самиот се презентираше како ново засилување.
 
На социјалните мрежи тој објави пост од себеси во дрес на Јувентус и напиша: „официјално“.
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе