Српскиот клуб сериозно се засилува

Немања Прибак се сели во Војводина

Војводина сериозно се засилува, клубот од Нови Сад го ангажира и поранешниот македонски репрезентативец, Немања Прибак.

Немања Прибак се враќа во СЕХА лигата, од следната сезона ќе го носи дресот на Војводина.
 
По Нант, Вардар и Бешикташ, Немања Прибак се враќа во својата татковина, откако се договори со Војводина.
 
Клубот од Нови Сад се обидува да направи конкурентен тим за престојната сезона од СЕХА лигата, по Прибак на мета им се уште неколку сериозни засилувања.

Стариот систем е неодржлив затоа што вродува со богатење на поединци наместо на општеството и граѓаните.

повеќе

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе