Барселона

Нема зелено светло за Меси од докторите, го пропушта и мечот со Валенсија

Иако шпанските медиуми најавуваа камбек на Меси на натпреварот со Валенсија, сепак тоа нема да се случи, Аргентинецот ќе го пропушти и тој натпревар. 

Ни престојниов викенд нема да се состави триото Гризман-Суарез-Меси, докторите не му дозволуваат на Аргентинецот да игра против Валенсија.
 
Опоравувањето на Меси се одвива побавно отколку што се очекуваше, но веројатно ќе го пропушти само уште мечот со Валенсија.
 
За разлика од него, Луис Суарез ќе биде во составот.
 
Лео Меси се повреди на 5. август на тренинг и се уште нема одиграно натпревар оваа сезона. Во меѓувреме Барселона освои само четири од можни девет бода во првите три кола од Примера.

Една од особеностите на словенската јазична група е дека нема случај два народи да зборуваат еден ист јазик или барем тоа да е официјално признаено.

повеќе

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе