Реал Мадрид

Нема веќе бегање, денеска Перез и Модриќ ќе одлучуваат за иднината на Хрватот

Денеска треба да се одржи долго најавуваниот состанок меѓу претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез и Лука Модриќ по што ќе се знае дали тој ќе направи трансфер во Интер.

По неколку одложувања, се очекува денеска да се случи тој состанок меѓу Перез и Модриќ за иднината на Хрватот. Најзаинтересиран за овој разговор е Интер кој ќе дознае дали ќе може да го ангажира Лука.
 
Додека италијанските медиуми тврдат дека Лука Модриќ форсира трансфер во Интер, шпанските пишуваат дека не е толку драматично како што се објавува во Италија.
 
Интер полага надеж во информациите дека Модриќ и Перез имаат џентлменски договор според кој ако Хрватот сака да замине тоа ќе биде за разумна сума.
 
Но, Реал Мадрид не би сакал лесно да загуби уште една ѕвезда во овој преоден рок па се верува дека на денешниот состанок Перез ќе му предложи нов договор на Модриќ со повисока плата, дури 12 милиони евра годишно.
 
Како за споредба, Интер на Модриќ му нуди плата од 10 милиони евра по сезона и четиригодишен договор.
 
Ако се случи најавениот состанок денеска, работите брзо ќе станат многу јасни и ќе заврши трансфер сагата на Модриќ без разлика каква ќе биде одлуката.

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе