Куп на Македонија

Нема услови за фудбал во Битола, одложен мечот меѓу Пелистер и Вардар

Натпреварот меѓу Пелистер и Вардар од четвртфиналето во Купот на Македонија кој требаше да се игра во Битола, е одложен поради многу снег на теренот. 

Фото: ФК Вардар
Битолчани не успеаа навреме да го исчистат снегот кој го натрупа теренот на стадионот, па денеска нема услови да се одигра мечот меѓу Пелистер и Вардар.
 
Пресметката се одложува за две недели, на 14 декември откако ќе заврши есенскиот дел во Првата и Втората лига.
 
Останатите три меча ќе се одиграат според првичниот распоред, денеска од 13 часот играат: Шкендија - Струга ТЛ, Македонија ЃП - Шкупи и Силекс - Брегалница.

Легенда под Главна слика

Фото: ФК Вардар

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе