Како дел од истрагата по обвинувањата дека силувал девојка во 2009

Нема мир за Роналдо, полицијата од Лас Вегас издаде налог за ДНК примерок од Португалецот

До судскиот систем во Италија пристигнал налог кој е издаден од полицијата на Лас Вегас, се бара ДНК примерок од Кристијано Роналво како дел од истрагата за можно силување.

Португалецот изминативе месеци е во центарот на вниманието на медиумите не само поради рекордниот трансфер во Јувентус и одличната голгетерска форма во Серија А, туку и поради работи кои не се поврзани со фудбалот.

Весникот „Шпигел“ повикувајќи се на документи од Фудбал Ликс објави дека ЦР7 во 2009 силувал девојка, но потоа и платил 375.000 долари за да молчи. Подоцна се огласи и самата девојка, Катрин Мајорга која детално опиша што се случувало во хотелската соба на Португалецот во Лас Вегас.

Па беше отворена истрага и како дел од процесот, полицијата од Лас Вегас сега изадала налаг за ДНК примерот од Кристијано Роналдо. Како што пишува „Вол стрит џурнал“ налогот веќе е доставен до судскиот систем во Италија.

Кристијано Роналдо постојано категорично демантираше дека ја силувал Катрин Мајорга.

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе

Неопходно е да се надминат бариерите кои во моментов се присутни во регулаторната, политичката, финансиската и пазарната рамка и кои го кочат напредокот кон обновливите извори на енергија.

повеќе