Французинот беше главен во победата над Фулам

Нема друг како Погба во Премиерлигата откако Солскјер дојде во Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со убедливи 3-0 го победи Фулам на Кревин Котиџ, а Погба продолжи со импресивните игри, тој има најдобар учинок од сите во Премиерлигата откако кормилото на црвените ѓаволи го превзема Оле Гунар Солскјер.

Манчестер ја продолжи импресивната серија под водство на Оле Гунар Солскјер, ѓаволите со три бода се враќаат од Лондон по убедлив триумф над Фулам.
 
Серијата погодоци ја почна и ја затвори Пол Погба. Првиот гол го постигна по асистенција на Марсијал, а конечните 3-0 ги постави од пенал.
 
Вториот гол за Манчестер јунајтед беше дело на Марсијал кој имаше фантастичен соло продор по кој прецизно реализираше.
 
Откако Солскјер е дојден во Манчестер јунајтед, Погба е инволвиран во дури 13 голови, од кои осум постигнати погодоци и пет асистенции. Втор е Сон со седум голови и три асистенции, па Агуеро со шест голови и две асистенции.
 
Со денешните три бода Манчестер јунајтед е на четвртата позиција со бод повеќе од Челси кој утре го игра големото дерби против Манчестер Сити.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе