Снимка што отвора многу полемики

Неколку дена пред операцијата, Марадона се забавува со чаша пиво и пура (ВИДЕО)

Медиумите од Аргентина објавија видео кое носи многу полемики, Диего Армандо Марадона се забавува со чаша пиво и пура на само неколку дена пред операцијата на главата.

Смртта на Диего Марадона и понатаму е топ тема во Аргентина. Популарниот „Ел Пиби“ на почетокот од ноември беше итно опериран поради хематом во мозокот, интервенцијата помина успешно но тој не го преживеа постопоеративниот период, на 25. ноември доживеа срцев удар. 

Обвинителството води истрага дали има медицинска небрежност и дали трагедијата можела да се избегне. Се истражуваат докторите и луѓето кои се грижеле за Диего Марадона со цел да се добие подобра слика што се случувало. 

И додека се чека исходот на истрагата, во емисијата „Конфронтадос“ беше објавија видео кое носи многу полемики. 

Диего Марадона се забавува со чаша пиво и пура на само неколку дена пред операцијата на главата. 

На масaта може да се види и шише апчиња, па презентерката Марина Калабро порача: „Овде јасно се гледа она за кое луѓето зборуваат“. Таа алудираше на гласините дека Диего Марадона мешал лекови со алкохол. 

Новинарот Карлос Монти пак додаде: „Ова е во период кога алкохолот му бил забранет“.

На видеото со Диего Марадона е Маријано Кастро, голем пријател и човек од доверба.

Формирањето на платформа за прекугранична соработка за борба против аерозагадувањето има потенцијал вистински да придонесе за намалување на загадувањето на воздухот во нашата земја.

повеќе

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе